Електронні підручники нашої бібліотеки

Предмет

Підручник

Предмет

Підручник

Англійська

мова

Інформатика

Біологія

Історія

України

 

 

Всесвітня

історія

Математика

Географія

Правознавство

Геометрія

Українська література

Громадянська освіта

Українська

мова

Зарубіжна література

Фізика

Захист

Вітчизни

Хімія

        Економіка    

Пам'ятні та ювілейні дати 2019-2020 рр.                      Масова робота бібліотеки на 2019-2020 навчальний рік                     Правила користування бібліотекою

Історична довідка

        Коли в середині 60-х років в нашій країні і в нашому місті широкого розвитку набула металургійна промисловість, постала нагальна потреба в підготовці місцевих кадрів з відповідними до них вимогами. З цією метою Міністерством чорної металургії України в 1967 році було створено Новомосковський металургійний технікум. Знаходився він в пристосованому приміщенні поблизу металургійного заводу. І було в ньому лише 4 групи студентів. А в 1974 році в центрі Новомосковська, неподалік від монумента Слави, виріс чудовий триповерховий навчальний корпус з майстернями  для практичних занять, актовим залом, бібліотекою.

      Цей рік, 1974, можна вважати другим днем народження нашої бібліотеки – з великим світлим читальним залом, абонементом, на якому розташована художня література та двома книгосховищами – технічної літератури та літератури з загальних дисциплін та методичної літератури . Разом із навчальним закладом вона пройшла всі етапи свого розвитку. Становлення бібліотеки відбувалось завдяки професіоналізму, відповідальності, а головне – любові до своєї справи працівників бібліотеки.

          Зараз  бібліотеку очолює Калита Наталія Миколаївна – освіта вища спеціальна, провідний бібліотекар, стаж роботи понад 40 років,  в даній бібліотеці – працює 13 років. Бібліотекар -  Варченко Тетяна Олексіївна  - спеціаліст з середньою спеціальною освітою, загальний  стаж роботи понад 26 років;  в даному закладі працює 11 років. Бібліотека з давніх-давен була і залишається одним із провідників інформації. Це місце, де збираються, пропагуються і розповсюджуються інформаційні потоки. Бібліотека – це “вікно в світ знань”. Бібліотека Новомосковського коледжу національноі Металургійної Академії України є важливим структурним підрозділом навчального закладу, який забезпечує літературою та інформацією навчально-виховний процес, а також є центром розповсюдження знань, духовного та інтелектуального спілкування. Бібліотека забезпечує інформаційно–бібліографічне обслуговування студентів, викладачів, співробітників коледжу у відповідності з інформаційними запитами.          Обслуговування користувачів відбувається у режимі абонементу та читального залу. Фонд бібліотеки становить 74785  примірників та містить універсальні, галузеві енциклопедії, словники, довідники, літературу з історії, філософії, соціології, права, політології, економіки, технічну  літературу згідно профілю підготовки спеціалістів.
           Бібліотека обладнана  комп’ютерною технікою. Всі комп’ютери мають доступ до мережі Інтернет. Завдяки впровадженню в роботу бібліотеки сучасних інформаційних технологій, користувачі мають можливість доступу до необхідної інформації. Доступ до мережі  Інтернет значно розширює можливості бібліотеки та підвищує оперативність інформаційної роботи в галузі освіти. Бібліотека коледжу у своїй роботі активно використовує електронні інформаційні ресурси. У читальній залі є доступ до мережі Інтернет через Wi-Fi, що сприяє творчій, пошуковій діяльності викладачів і студентів, дає можливість краще підготуватись і провести навчальні заняття, виховні заходи. Найпопулярнішими послугами є допомога в написанні рефератів, творів, оформлення презентацій, підготовка до екзаменів, пошук інформації про вищі навчальні заклади.
          Бібліотека постійно використовує різні форми і методи інформаційно-бібліографічної діяльності:

  виконання усних довідок;

 • проведення консультацій коло каталогів та картотек, бібліотечні бесіди,

максимальне розкриття книжкового фонду за допомогою книжкових виставок та відкритих книжкових полиць;

 • інформаційне забезпечення проведення педрад.

Зважаючи на різноманітні потреби користувачів бібліотеки, а це педагоги різних предметів, студенти різних напрямків підготовки бібліотекарі здійснюють бібліотечно-інформаційний супровід навчального процесу, постійно оновлюють форми роботи. До послуг користувачів довідково-бібліографічний апарат бібліотеки: алфавітний, систематичний каталоги, електронна картотека підручників з загальних дисциплін та спец. предметів, тематичні картотеки, краєзнавча картотека які є своєрідним путівником по фондах книгозбірні. У бібліотеці систематично оновлюється наповнення постійно діючих книжкових виставок, що дозволяє не лише наочно інформувати користувачів про нові надходження книг, електронних документів, але й робить бібліотечне середовище більш відкритим і привабливим для відвідувачів, а отже – заохочує їх до подальшого користування бібліотекою та до читання літератури. Тематика масових заходів направлена на відзначення національних, професійних, релігійних та народних свят, історичних дат, ювілеїв відомих громадських діячів, науковців, освітян, видатних митців і письменників.

”. Постійно діючі книжкові виставки:

 • Письменники - ювіляри
 • виставка-подорож «У тім краю, де серця рідна пристань»
 • виставка-календар “Пам’ятні дати моєї України”;
 • виставка-знайомство “Літературне об’єднання поетів Новомосковщини «Вільна ліра»”;
 • виставка-панорама “ Хай живе у серці Україна - Україна зоряної мови»;
 • виставка-порада “ Не нашкодь собі. Здоровий спосіб життя»;
 • розгорнута полиця «Металург - професія почесна»;
 • відкрита полиця «Молоді про закон і законність».

Виставки до ювілейних дат. Тематичні виставки

 • «Україно, ти в нашому серці одна» (до першого уроку, вересень місяць, присвячена патріотичному вихованню)
 • Виставка-вікторина до Дня визволення Новомосковська;
 • «Стежками партизанських загонів» (До Дня партизанської слави);
 • «Скарбниця віків» (до Всесвітнього дня бібліотек);
 • «Вклонімося низенько вчителю своєму» (До Дня вчителя);
 • Із циклу «Річне коло свят» до Покрови «Покрівонько, Покрівонько, покрий мою голівоньку»;
 • «Україна - понад усе» (До Дня гідності);
 • «Козацькій славі - жити у віках» (До Дня українського козацтва);
 • «Мова - це пам'ять в минуле і стежка в майбутнє» (До Дня писемності в Україні);
 • «Україна, ХХ століття. І не рік, а криваве клеймо «тридцять три» (Голодомор в Україні);
 • «Любов’ю і добром серце обігріємо» (До дня людей похилого віку);
 • «СНІД - чума нашого часу»;
 • Із циклу «Річне коло свят»- цикл книжкових свят «Зимова круговерть»:
 • - «До нас в гості , у наш край їде, їде Миколай»;
   -«Рік новий крокує, світлі надії дарує»;
 •  -«Від свят різдвяних вам благословення»;
  -«Масляна в гості йде до нас»;
 • «Мово рідна, живи в ріднім домі» (присвячена Міжнародному дню рідної мови);
 • «Незагойні рани афганської війни» (річниця виведення радянських військ з Афганістану);
 • «Ми маму називаємо святою» ; (Присвячено Міжнародному дню рідної мови);