fon

Головна » 2018 » Октябрь » 3 » Пам’ять серця, пам’ять сивини…
20:53
Пам’ять серця, пам’ять сивини…

Ми знаємо Новомосковськ квітучим містом, над яким синіє мирне небо та в якому плине звичайне спокійне життя. Проте так було не завжди, адже земля ця бачила багато історичних подій, не завжди приємних і частіше навіть трагічних. В далекому 1941 році німецькі війська увійшли до міста, а їх перебування тут залишилося застарілим рубцем, який неможливо вилікувати чи замаскувати.  Згадати той складний період в житті рідної землі вирішили в читальному залі центральної міської бібліотеки, запросивши на екскурс у минуле під назвою «Пам’ять серця, пам’ять сивини…» студентів 1 курсу групи ХТІ-18 Новомосковського коледжу Національної металургійної академії України.  Захід було присвячено Дню вигнання з Новомосковська нацистських окупантів та дню партизанської слави.  Ведучі заходу, провідні бібліотекарі читального залу Біловоденко Н.Є. та Дегтяр Н.А., познайомили студентів з історією життя міста під час довготривалої німецької окупації, розповіли про діяльність місцевих партизанських загонів, згадали героїв, чиї імена сьогодні носять вулиці рідного міста.

Непростим за сюжетом виявилася й продемонстрована документальна стрічка «Новомосковщина на зламі історії та долі», створена Історико-краєзнавчим музеєм ім. П.Калнишевського спільно з ТРК «Самарь».

Після неї терміново знадобилося розрядити напружену обстановку, тому бібліотекарі відійшли від важкої теми та запропонували присутнім запитання краєзнавчої вікторини.

Знайомі куточки міста каскадом промайнули у відео «Мій Новомосковськ», після якого на завершення екскурсу провідний бібліограф Недзієльська Ніна Іванівна докладно розповіла про книги з історії Новомосковська, які наявні в фонді читального залу.

Переглядів: 19 | Додав: ntnmetau | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]